Poniedziałek - Piątek 08:00 - 20:00

Sobota i Niedziela - ZAMKNIĘTE

Poniedziałek - Piątek 08:00 - 20:00

ul. Bartosza Głowackiego 57

83-110 Tczew

Michał Szulc

Specjalista chorób wewnętrznych
Specjalista endokrynologii
Michał Szulc jest absolwentem kierunku lekarskiego Gdańskiego Uniwersytety Medycznego


Od czasów studenckich nieprzerwanie związany z Kliniką Endokrynologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, kiedy to pełnił funkcję przewodniczącego Studenckiego Koła Naukowego z Endokrynologii.

Od 2103r zajmuje się diagnostyką i leczeniem pacjentów ze schorzeniami endokrynologicznymi oraz ogólnointernistycznymi, pierw jako lekarz stażysta, a następnie rezydent chorób wewnętrznych. W 2017r rozpoczął dzienne Studia Doktoranckie w dziedzinie endokrynologii, które kontynuuje do dziś. W 2020r obroniony tytuł specjalisty chorób wewnętrznych, obecnie skupiony na dalszym specjalizowaniu się w dziedzinie endokrynologii.

W trakcie trwania specjalizacji brał udział jako Koordynator Ośrodka w ogólnoświatowym badaniu klinicznym 3 fazy pt. “Ocena skuteczności i bezpieczeństwa leczenia długodziałającym analogiem hormonu wzrostu u dorosłych pacjentów z niedoborem hormonu wzrostu”, zakończone dopuszczeniem leku do użycia w USA i Unii Europejskiej.

W ramach doskonalenia doświadczenia zawodowego czynnie biorący udział w licznych konferencjach z dziedziny endokrynologii i diabetologii, oraz kursach USG tarczycy.

Jest aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego.

Aktualnie pracuje jako asystent-wykładowca w Klinice Endokrynologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku oraz w przyklinicznej
poradni endokrynologicznej. Jest także kierownikiem specjalizacji dwóch lekarzy rezydentów chorób wewnętrznych.

Głównym tematem zainteresowań zawodowych jest walka z chorobami cywilizacyjnymi na pograniczu endokrynologii, diabetologii i kardiologii, a w szczególności: choroby tarczycy (nadczynność, niedoczynność, choroby autoimmunologiczne, guzki tarczycy), zespół metaboliczny, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, choroby przysadki, nadnerczy, zaburzenia cyklu miesiączkowego, zespół policystycznych jajników, zaburzenia gospodarki wapniowo-fosforanowej oraz męskich hormonów płciowych.

Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce prywatności