Poniedziałek - Piątek 08:00 - 20:00

Sobota i Niedziela - ZAMKNIĘTE

Poniedziałek - Piątek 08:00 - 20:00

ul. Bartosza Głowackiego 57

83-110 Tczew

Magdalena Skwara

LEK. MAGDALENA SKWARA JEST ABSOLWENTEM COLLEGIUM MEDICUM UNIWERSYTETU JAGIELLOŃSKIEGO W KRAKOWIE

W 2007 roku rozpoczęła staż podyplomowy w Szpitalu Miejskim w Rzeszowie.

Od 2009 roku związana z Kliniką Nadciśnienia i Diabetologii UCK w Gdańsku gdzie w 2015 roku uzyskała tytuł specjalisty chorób wewnętrznych.

Po uzyskaniu tytułu specjalisty odbywała staż kliniczny w Oddziale Diabetologii i Endokrynologii Southmed Hospital, Bristol w Wielkiej Brytanii oraz w Oddziale Geriatrycznym i Izbie przyjęć Royal Gwent Hospital, Newport w Walii.

Podczas pracy w tych zagranicznych placówkach zdobyła ogromną wiedzę na temat międzynarodowych sposobów diagnostyki oraz najnowszych metod leczenia chorób z zakresu endokrynologii i chorób wewnętrznych.

Zdobyte tam doświadczenie i wiedza zaowocowały rozpoczęciem w 2018 roku specjalizacji z endokrynologii w Klinice Endokrynlogii Uniwesyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku którą kontynuuje do dnia dzisiejszego.

Podczas pracy w Poradni Endokrynologicznej i placówce podstawowej opieki zdrowotnej MediArt w Gdańsku dała poznać się jako lekarz zaangażowany całym sercem w pomoc pacjentom.

W swojej karierze zawodowej szczególny nacisk kładzie na kompleksowe podejście do pacjenta oraz na walkę z chorobami cywilizacyjnymi takimi jak nadwaga i otyłość wraz z zaburzeniami gospodarki węglowodanowej i insulinoopornością.

Specjalizuje się w diagnostyce oraz leczeniu takich schorzeń jak cukrzyca i nadciśnienie.

Jako endokrynolog w jej szczególnym kręgu zainteresowania leżą choroby tarczycy, nadnerczy, przysadki mózgowej oraz osteoporozy.

Uczestniczyła w licznych kursach, konferencjach oraz zjazdach towarzystw: Endokrynologicznych, Chorób Wewnętrznych i Diabetologicznych.

W renomowanych ośrodkach szkolących uzyskała certyfikaty z zakresu wykonywania badań USG tarczycy i jamy brzusznej.

Jako pracownik naukowy uczestniczyła w ogólnopolskim badaniu klinicznym „Wewnątrznaczyniowa ablacja kłębka szyjnego u pacjentów z opornym nadciśnieniem”

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej i Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego

Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce prywatności