Poniedziałek - Piątek 08:00 - 20:00

Sobota i Niedziela - ZAMKNIĘTE

Poniedziałek - Piątek 08:00 - 20:00

ul. Bartosza Głowackiego 57

83-110 Tczew

 

Leczenie nadpotliwości za pomocą toksyny botulinowej

O zabiegu:

Na czym polega leczenie nadpotliwości toksyną botulinową?

Jeśli nie udało się wyeliminować pocenia innymi sposobami, medycyna znalazła na nie skuteczny sposób. Jest nim leczenie nadpotliwości toksyną botulinowej. To metoda, uważana obecnie za przynoszącą najlepsze rezultaty. Za pomocą jednego zabiegu toksyny botulinowej na nadpotliwość można zlikwidować tę przykrą dolegliwość na okres nawet kilku miesięcy. Indywidualnie dobrana dawka botoxu jest podawana w okolicę problematycznych gruczołów potowych, powodując blokowanie zakończeń nerwowych i redukcję wydzielania potu, utrzymującą się nawet do 6-8 miesięcy.

Gdzie wykonać leczenie toksyną botulinową?

Nova Clinica wykonuje leczenie nadpotliwości toksyną botulinową w Tczewie. Na zabieg mogą zapisać się też osoby z pobliskich miast: Malbork i Starogard Gdański.

Czas trwania zabiegu:  Około 30 minut ze znieczuleniem
Znieczulenie: Miejscowe
Przygotowanie do zabiegu: Na 7-10 dni przed zabiegiem unikaj przyjmowania leków hamujących agregację płytek krwi (po konsultacji z lekarzem prowadzącym).

Na 5 dni przez zabiegiem toksyny botulinowej na nadpotliwość unikaj przyjmowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Zalecana konsultacja lekarza medycyny estetycznej oraz dermatologa w przypadku zmian skórnych okolicy poddawanej zabiegowi.

Zalecenia po zabiegu: Nie kłaść się spać przez ok. 4 godzin po zabiegu;

Zakaz schylania się i masowania miejsc aplikacji leku przez ok. 2-3 dni;

Unikanie bezpośredniego nasłonecznienia i przegrzewania miejsc aplikacji leku przez ok. 3-4 dni;

Przeciwwskazany wysiłek fizyczny przez 2 dni po zabiegu.

Przeciwwskazania do zabiegu: Infekcja ogólnoustrojowa;

Zmiany zapalne w proponowanych miejscach wstrzyknięć;

Choroby neurologiczne przebiegające z osłabieniem i zanikiem mięśni takie jak miastenia, zespół Lamberta-Eatona, stwardnienie zanikowe boczne;

Stosowanie antybiotyków aminoglikozydowych w poprzedzających 2 tygodniach;

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce prywatności