Poniedziałek - Piątek 08:00 - 20:00

Sobota i Niedziela - ZAMKNIĘTE

Poniedziałek - Piątek 08:00 - 20:00

ul. Bartosza Głowackiego 57

83-110 Tczew

 

Genesis “zabieg bankietowy”

O zabiegu: Zabieg Genesis nazywany „zabiegiem bankietowym” ze względu na spektakularny, szybki efekt. Zabieg Genesis należy do ulubionych procedur medycznych, którym poddają się celebryci przed wydarzeniami towarzyskimi. Zabieg zwiększa napięcie skóry, wygładza ją, wyraźnie spłyca zmarszczki.

Co charakteryzuje zabieg Genesis?

Zabieg bankietowy na twarz to rewitalizująca terapia laserowa, która ma na celu odmłodzenie i kondycjonowanie skóry. Jest propozycją dla osób chcących zredukować widoczne oznaki starzenia się skóry, takie jak drobne zmarszczki, poszerzone pory czy rumień. To także sposób na walkę z różnymi defektami estetycznymi i problemami dermatologicznymi, jak trądzik różowaty czy płytkie przebarwienia. Sprawdza się on w przypadku zaawansowanego starzenia, ale również u osób młodych, którym zależy na zachowaniu na dłużej piękna i witalności skóry.

Podczas zabiegu Genesis wiązka lasera rozgrzewając górne warstwy skóry właściwej doprowadza do remodelingu kolagenu oraz pobudzenia fibroblastów, tj. komórek odpowiedzialnych za regenerację skóry, do produkcji nowego kolagenu. Poprawia to jej napięcie, wygładza i działa odmładzająco. Dodatkowo, poprzez działanie termiczne na hemoglobinę (czerwony barwnik we krwi) oraz melaninę (barwnik obecny w skórze) wpływa na zwężenie rozszerzonych ścian naczyń krwionośnych i pozwala ujednolicić koloryt skóry, redukując zaczerwienienia i zmiany pigmentacyjne oraz ogniska podrażnień i stanów zapalnych.

Zabieg bankietowy na twarz nie wymaga znieczulenia i rekonwalescencji. Trwa 15–30 minut i nie wiąże się z żadnym dyskomfortem. Jest delikatny dla skóry. Może jedynie wywołać jej lekkie zaczerwienienie utrzymujące się kilka godzin, ale absolutnie nie powoduje zasinień, rumienia, obrzęku czy bólu. Przeprowadza się go na wszystkich typach skóry, nawet na tej świeżo opalonej i o każdej porze roku.

Genesis to doskonały zabieg odmładzający. Poprawia wygląd i jakość skóry, uelastycznia, wzmacnia napięcie. Ponadto, dzięki spłyceniu drobnych zmarszczek, zwężeniu porów, redukcji rumienia oraz usunięciu płytkich przebarwień skóra odzyskuje świeżość i młodzieńczy blask.

Co ważne efekty zabiegu są niemal natychmiastowe, a brak jakichkolwiek dolegliwości powoduje, że można go wykonać w dowolnym momencie — nawet krótko przed ważnymi okazjami. Zabieg można wykonywać przez cały rok, niezależnie od pogody czy stopnia opalenia skóry!

Jak długo utrzymuje się efekt po zabiegu bankietowym?

Polepszenie kolorytu, tekstury i napięcia skóry następuje już po pierwszym zabiegu Genesis. Skóra staje się gładsza, ujednolicona, bardziej sprężysta i widocznie odmłodzona. Każda następna interwencja (zalecana ilość to 3-4 zabiegi co 2–3 tygodnie) intensyfikuje uzyskane efekty. Swoją pełnię osiągają one po 3–6 miesiącach od zabiegu. Mniej więcej tyle czasu skóra potrzebuje na odbudowę własnych włókien kolagenowych. Rezultaty potrafią cieszyć oko wiele miesięcy – tym dłużej, im lepiej pielęgnujemy skórę w domu.

Zalecenia przed zabiegiem bankietowym na twarz

Pacjenci przyjmujący leki i zioła światłouczulające powinni odstawić je na 1 dzień przed wizytą. Osoby stosujące terapię ustną izotretynoiną (lek na trądzik) powinni zakończyć ją pół roku wcześniej. Jeśli natomiast naszym problemem jest opryszczka wargowa – zabieg Genesis w okolicach twarzy będzie możliwy 2 tygodnie po jej wyleczeniu. Tuż przed zabiegiem należy unikać opalania się, mechanicznego depilowania i podrażniania skóry.

Zabieg Genesis wykonywany jest w Tczewie. Na zabieg bankietowy na twarz mogą zapisać się też osoby z pobliskich miast: Malborku i Starogardu Gdańskiego.

Czas trwania zabiegu: 15-30 minut
Znieczulenie: Nie jest wymagane
Przygotowanie do zabiegu: Konsultacja lekarza medycyny estetycznej oraz dermatologa w przypadku zmian skórnych okolicy poddawanej zabiegowi.
Zalecenia po zabiegu: Po zabiegu bankietowym laserem Genesis należy myć skórę delikatnymi kosmetykami, unikać podrażnień, stosować kremy łagodzące typu Zinalfat, Panthenol, Cicalfate, Bepanten oraz kremy z filtrem SPF50.
Przeciwwskazania do zabiegu:
  • ciąża
  • bielactwo
  • nowotwory, chemioterapie
  • leki światłouczulające i zioła o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, herbata Figura)
  • doustne przyjmowanie izotretynoiny – leku w terapii leczenia trądziku (Tretinex, Izotec, Curacne, Aknederm, Axotret)
  • aktywne infekcje ropne, bakteryjna, grzybicze i  wirusowe
  • świeża opalenizna
  • fotodermatozy, choroby pęcherzowe skóry, aktywna łuszczyca
  • przerwana ciągłość naskórka
Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce prywatności