Poniedziałek - Piątek 08:00 - 20:00

Sobota i Niedziela - ZAMKNIĘTE

Poniedziałek - Piątek 08:00 - 20:00

ul. Bartosza Głowackiego 57

83-110 Tczew

 

Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu laserem CO2

O zabiegu: Laser CO2 zastosowany w okolicę podcewkową- emituje wiązkę światła, które pulsacyjne prowokuje tkanki do wzmocnienia , odbudowy i przede wszystkim obkurczenia. Poprzez zwiększenie ilości elastyny i kolagenu  następuje obkurczenie okolicy podcewkowej i uniesienie cewki dzięki czemu zostaje odtworzony prawidłowy kąt odejścia cewki moczowej od pęcherza moczowego. To właśnie nieprawidłowy kąt odejścia cewki moczowej od pęcherza jest przyczyną wysiłkowego nietrzymania moczu. Za pomocą lasera CO2 uzyskujemy podobny efekt jak podczas zabiegu operacyjnego z użyciem taśmy podcewkowej. Należy pamiętać, że laser CO2 przynosi najlepsze rezultaty w przypadku wysiłkowego nietrzymania moczu  o lekkim i średnim nasileniu. Dzięki zabiegom laserowym pacjentka nie jest narażana na ewentualne powikłania mogące wystąpić podczas zabiegu operacyjnego. Rekomenduje się wykonanie  do 3 zabiegów w odstępach 4-8 tygodni oraz wykonywanie jednego zabiegu przypominającego raz w roku dzięki czemu efekt jest podtrzymywany.
Czas trwania zabiegu: 20-40 minut
Znieczulenie: niewymagane
Przygotowanie do zabiegu: konsultacja ginekologiczna, aktualna cytologia
Zalecenia po zabiegu: Niekiedy w dniu zabiegu przez 1-3 godzin pacjentki odczuwają dyskomfort w podbrzuszu, suchość, obrzęk, parcie na mocz. Rzadko objawy te trwają do ok 12 godzin. Przed około 7 dni mogą pojawiać się wodniste upławy. Stąd przez tydzień nie rekomenduje się kąpieli w basenach, akwenach wodnych. W tym czasie zaleca się unikania współżycia seksualnego. Zalecamy ograniczenie intensywnej aktywności fizycznej w dniu i dzień po laseroterapii ginekologicznej. Do pochwy zwykle rekomenduje się globulki nawilżające, na srom kremy nawilżające oraz natłuszczające lub ewentualnie inne preparaty łagodzące podrażnienia- na czas 7-10 dni.
Przeciwwskazania do zabiegu: miesiączka, aktywna choroba nowotworowa (nieaktywna NIE stanowi przeciwskazania), ciąża (laktacja NIE stanowi przeciwskazania), aktywne zapalenie dróg rodnych.
Cena:
CENA PROMOCYJNA – 600 PLN ZA 1 ZABIEG
Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce prywatności