Poniedziałek - Piątek 08:00 - 20:00

Sobota i Niedziela - ZAMKNIĘTE

Poniedziałek - Piątek 08:00 - 20:00

ul. Bartosza Głowackiego 57

83-110 Tczew

TROPOKOLAGEN

Kolagen jako podstawowy budulec skóry, coraz częściej stosowany jest w efektywnej redukcji blizn. Substancja ta jest na szeroką skalę stosowana w medycynie estetycznej ze względu na jej unikalne właściwości regeneracyjne. Kolagen to podstawowy budulec skóry, a podawanie go drogą iniekcji przy użyciu odpowiednio opracowanych preparatów może przynieść spektakularne efekty w przywracaniu właściwej struktury tkankom bliznowatym.

W jaki sposób naturalny kolagen działa na blizny, w tym blizny pooperacyjne, pooparzeniowe, a także stare blizny potrądzikowe czy po ospie?
Naturalny kolagen w określony sposób wpływa na stan skóry, przez co powszechnie zalecany jest w różnych zabiegach na stare blizny potrądzikowe, pooperacyjne, pooparzeniowe czy te występujące po ospie. Wynika to z jego właściwości regeneracyjnych, dzięki którym zagęszcza skórę, zmniejszając widoczność nieestetycznych zmian. Produkty skierowane do iniekcji, zawierające kolagen, aby były skuteczne muszą być jednak bardzo starannie dobrane. Pod tym względem na szczególną uwagę zasługują wyroby włoskiego producenta GUNA z linii Collagen Medical Devices, które znajdziesz w naszej ofercie. Produkt marki GUNA do redukcji blizn można stosować zarówno na twarzy i podbródku, szyi i dekolcie, jak i pozostałych obszarach ciała.

Proces powstawania blizn
Blizna powstaje w miejscu przerwania ciągłości skóry, a proces jej powstawania może trwać od kilku tygodni do nawet dwóch lat. Zmiana ta występuje pod wpływem uszkodzenia skóry właściwej i zwykle jest konsekwencją urazu, zabiegu operacyjnego czy oparzenia. Blizny mogą się pojawić również po zagojeniu zmian chorobowych, np. wyprysków po trądziku czy pęcherzy występujących w przebiegu ospy. Tego rodzaju zmiana zbudowana jest z włóknistej tkanki łącznej, która powstaje pod wpływem złączenia się zerwanych brzegów skóry lub powstania nowych tkanek w miejscu ubytku. Blizna odróżnia się od reszty skóry wypukłością, twardością i odmiennym kolorytem, a także jest mniej elastyczna oraz pozbawiona mieszków włosowych, gruczołów łojowych czy zakończeń nerwowych.

Zabieg niwelujący blizny
Najskuteczniejszą formą zastosowania kolagenu w leczeniu blizn, jest mezoterapia tropokolagenowa. Zabieg ten opiera się na dostarczeniu gotowego substratu do uszkodzonych tkanek, regenerując je, a także na bezpośrednim stymulowaniu fibroblastów, celem pobudzenia produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Procedura wymaga podania specjalnego preparatu, którego głównym składnikiem aktywnym jest właśnie kolagen. Oprócz niego dostarczane są też substancje odżywcze, witaminy i minerały. Aktywowanie fibroblastów do pracy pobudza jednocześnie produkcję kwasu hialuronowego, posiadającego właściwości wiązania wody w przestrzeni komórkowej. Mezoterapia tropokolagenowa jest małoinwazyjna i w zależności od rozległości powierzchni poddanej zabiegowi, trwa ok. 10-30 minut. Zabieg można wykonać bez znieczulenia lub wystarczające będzie zastosowanie znieczulenia miejscowego w formie kremu, którym pokrywa się obszar iniekcji, który praktycznie niweluje doświadczenia bólowe. Do podania preparatu używana jest bardzo cienka igła, a mikrocząsteczki tropokolagenu, zawarte w preparacie są w 96% zgodne z naturalnym ludzkim kolagenem.

Jakie efekty zapewnia czysty kolagen na blizny i który będzie najlepszy?
Czysty kolagen na blizny zapewnia bardzo dobre efekty terapeutyczne, co wynika z powstania nowych włókien kolagenowych pod wpływem zabiegu. Dzięki temu wzmacniana zostaje ich równoległa struktura i regularna budowa sprawiając, że uszkodzone obszary skóry ulegają regeneracji, dążąc do ich wygładzenia oraz wyrównania. Podwyższona produkcja kwasu hialuronowego zwiększa nawilżenie i objętość, co przyczynia się do ogólnej poprawy wyglądu tkanek. Mezoterapia z wykorzystaniem czystego kolagenu zabezpiecza jednocześnie przed działaniem wolnych rodników, które odpowiadają za stres oksydacyjny. Preparaty dostępne w naszej ofercie pozwalają dzięki temu na zredukowanie nie tylko blizn, ale też zmarszczek czy zwiotczeń.

Złożony tropokolagen
Wysoką efektywność w zabiegu mezoterapii zapewnia tropokolagen typu I, który ma postać złożonego polimeru. Cząsteczka ta jest łącznie zbudowana z trzech łańcuchów polipeptydowych, które są ważnym elementem strukturalnym dojrzałych włókien kolagenowych. Do produkcji kolagenu w tkance łącznej, dochodzi pod wpływem aktywności fibroblastów, która wraz z wiekiem zwalnia. Produktami szczególnie polecanymi w redukcji blizn są MD-TISSUE oraz MD-MATRIX, stosowane w zależności od czasu powstania blizny, podane drogą mezoterapii śródskórnej. W zależności od rodzaju blizny, może być dostarczany techniką tunelową lub mikrogrudki.

Collagen Medical Devices
Tropokolagen typu I zawarty w fiolkach Collagen Medical Devices, jest kolagenem pochodzenia wieprzowego, który zapewnia większe podobieństwo składu procentowego aminokwasów do kolagenu ludzkiego, niż kolagen koński czy bydlęcy. Jego niska immunogenność podnosi bezpieczeństwo stosowania, co ma szczególne znaczenie w niwelowaniu widoczności blizn, pozwalając wykonywać zabieg jeszcze w trakcie jej tworzenia się, a także niezależnie od wieku pacjenta. Tropokolagen w takiej formie nie daje żadnych skutków ubocznych. Za pośrednictwem naszej strony internetowej możesz wyszukać gabinet w najbliższej okolicy, w którym realizowane są zabiegi mezoterapii z wykorzystaniem tropokolagenu. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Więcej informacji w zakładce ``Ginekologia estetyczna``

Chciałbyś skorzystać z naszych usług? Już dziś umów się na wizytę:

Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce prywatności