Poniedziałek - Piątek 08:00 - 20:00

Sobota i Niedziela - ZAMKNIĘTE

Poniedziałek - Piątek 08:00 - 20:00

ul. Bartosza Głowackiego 57

83-110 Tczew

Badanie SONO-HSG, czyli Ultrasonograficzna Histerosalpingografia

Sono-HSG pozwala wykryć nieprawidłowości w jamie macicy utrudniające zajście w ciąże.

Sono-HSG ocenia drożność jajowodów.

Badanie wykonuje się w celu wykrycia ewentualnych nieprawidłowości kształtu lub budowy macicy oraz niedrożności jajowodów.
Polega na podaniu za pomocą cewnika kontrastu (w przypadku niedrożności jajowodów) lub soli fizjologicznej (w przypadki oceny jamy macicy) pod ciągłą kontrolą USG.
Podczas zabiegu lekarz ginekolog po założeniu wziernika do pochwy ( takiego jak do cytologii) wprowadza cewnik przezszyjkowy, zakończony balonikiem.
Po jego wypełnieniu wstrzykuje kontrast lub sól fizjologiczną, który poprzez szyjkę dostaje się do macicy i jajowodów.
W trakcie podawania płynu lekarz wprowadza sondę USG. Wówczas na monitorze aparatu obserwuje kształt i wielkość jamy macicy oraz przepływ kontrastu przez jajowody.
Czasem podczas jednego badania podaje się zarówno kontrast jak i sól fizjologiczną.
Zdarza się, że płyn podawany w trakcie zabiegu pomaga udrożnić zlepione jajowody, co umożliwia kobiecie zajście w ciążę.
Badanie trwa 15-20 minut.

Chciałbyś skorzystać z naszych usług? Już dziś umów się na wizytę:

Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce prywatności