Poniedziałek - Piątek 08:00 - 20:00

Sobota i Niedziela - ZAMKNIĘTE

Poniedziałek - Piątek 08:00 - 20:00

ul. Bartosza Głowackiego 57

83-110 Tczew

Laserowe usuwanie naczynek – efekty i przeciwwskazania

Laserowe zamykanie naczynek efekty

Co znajdziesz w artykule:

Zmagasz się z problemem pękających naczynek, zaczerwienionej twarzy lub pajączków na nogach? Żadne proste sposoby nie pomagają? Może to czas, by zdecydować się na laserowe usuwanie naczynek – zabieg skierowany do wszystkich osób zmagających się z bardzo mocno naczyniową skórą. Ten artykuł to świetne miejsce na początek – dowiesz się z niego, jakie są efekty takiego zabiegu oraz czy istnieją jakieś przeciwwskazania do laserowego usuwania naczynek, a przede wszystkim – czy to metoda dla Ciebie.

Kto powinien zdecydować się na laserowe zamykanie naczynek?

Tzw. pękające naczynka to problem, z którym zmaga się wielu dorosłych. Pojawia się, gdy naczynia włosowate położone są zbyt płytko, a przy tym ulegają nadmiernemu poszerzeniu i stają się widoczne.

Zabieg laserowego usuwania naczynek na twarzy czy ciele w większości przypadków jest bezpieczny i niemal nieinwazyjny, wymaga jednak przeprowadzania dokładnego wywiadu z pacjentem w celu wykluczenia występowania potencjalnych przeciwwskazań do laserowego zamykania naczynek – o nich opowiemy w dalszej części artykułu.

laserowe usuwanie naczynek efekty

Jak przygotować się do laserowego zamykania naczynek?

Zdecydowaną przewagą laserowego usuwania naczynek na twarzy w porównaniu z innymi metodami ich leczenia jest ogromna precyzja, jaką charakteryzuje się laser. Dlatego właśnie skuteczność tego zabiegu jest tak wysoka, a inwazyjność – niska. Laser nie uszkadza sąsiadujących z naczyniami tkanek i nie przerywa ciągłości naskórka. Na czym więc polega metoda i skuteczność laserowego zamykania naczynek? Wiązka lasera, wnikając pod skórę, wysyła w głąb tkanki energię – tę energię pochłania zawarta we krwi hemoglobina, a czerwone krwinki, ulegając koagulacji, doprowadzają do zamknięcia naczynka. Cały zabieg trwa ok. 30 minut, w zależności od obszaru, który obejmuje, i jest bezbolesny (choć może pojawić się delikatne szczypanie).

Laserowe zamykanie naczynek na twarzy i ciele – efekty. Co po zabiegu?

Obrzęk w okolicach, którym poddany był zabieg, a także zaczerwienienie skóry, są całkowicie normalne. Wszystkie tego rodzaju objawy powinny zniknąć do kilku dni po zabiegu. Pierwsze efekty laserowego usuwania naczynek na twarzy, nogach i innych partiach ciała widoczne są od razu, a pełen efekt będzie widoczny po 3 tygodniach. Pajączki stopniowo zbledną. W przypadku bardziej skomplikowanych przypadków może pojawić się konieczność kilkakrotnego powtórzenia laserowego usuwania naczynek, czy to na nogach, czy twarzy.

Ponieważ zabieg laserowego usuwania naczynek nie jest bardzo skomplikowany, po jego zakończeniu pacjent może wrócić do domu, należy jednak stosować się do wszystkich zaleceń pozabiegowych. Należą do nich:

  • konieczność stosowania kremu z filtrem SPF (nie tylko w słoneczne dni!);
  • unikanie opalania (także solarium), sauny, gorących kąpieli;
  • unikanie intensywnego wysiłku fizycznego.

O dokładnym czasie trwania tych zaleceń powinien poinformować cię lekarz, przyjmuje się jednak, że to ok. 3-4 tygodnie, choć oczywiście krem z filtrem najlepiej stosować codziennie, przez cały rok!

Warto wiedzieć, że o ile kosmetyki nie wyleczą pękających naczynek, o tyle mogą zapobiegać ich powstawaniu. Dlatego jeśli zmagasz się z wyzwaniami cery naczynkowej, po zabiegu laserowego usuwania naczynek na nogach, twarzy, nosie czy ciele, zadbaj o swój organizm, by uniknąć konieczności powtarzania zabiegu. Ważne jest także wzmocnienie naczyń krwionośnych np. przez bogatą w odpowiednie składniki dietę.

Przeciwwskazania do laserowego usuwania naczynek

Zabiegi laserem są z reguły bezpieczne, jednak tak jak wspominaliśmy na początku artykułu, istnieje szereg przeciwwskazań do ich wykonania. Nie jest to metoda odpowiednia dla osób, u których pojawia się choć jedno z nich – wówczas dalszy plan działania powinien zostać omówiony ze specjalistą.

Do przeciwwskazań do laserowego usuwania naczynek na nogach, twarzy i ciele należą:

  • cukrzyca,
  • choroby,
  • bielactwo,
  • aktywne stany zapalne skóry,
  • opalona skóra,
  • stosowanie leków o działaniu fotouczulającym (należy zatem odstawić takie leki jak: retinoidy, sterydy, izotretynoina),
  • ciąża.
Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce prywatności
Brak komentarzy

Zostaw komentarz