Poniedziałek - Piątek 08:00 - 20:00

Sobota i Niedziela - ZAMKNIĘTE

Poniedziałek - Piątek 08:00 - 20:00

ul. Bartosza Głowackiego 57

83-110 Tczew

 

JUVENUS

O zabiegu:

Czym charakteryzuje się zabieg Juvenus?

Juvenus to innowacyjny preparat do głębokiej regeneracji skóry, wywołujący następujące efekty:

 • Poprawa napięcia skóry
 • Działanie antyoksydacyjne
 • Nawilżenie
 • Redukcja zmarszczek
 • Lifting

Specjalne właściwości biochemiczne zabiegu Juvenus powodują poprawę elastyczności skóry, a tym samym walkę z procesem starzenia. Dzieje się to za pomocą polinukleotydów, które wiążą wodę i w ten sposób nawilżają skórę. Jednocześnie mają działanie antyoksydacyjne. W oparciu o te dwa działania stwarzane są najlepsze warunki do wzrostu fibroblastów, co prowadzi do poprawy elastyczności tkanek

Nawilżenie – polinukeotydy pozostające w macierzy pozakomórkowej (ECM) wiążą wodę, co zapewnią długotrwałe izoosmotyczne nawodnienie skóry.

Działanie antyoksydacyjne – polinukleotydy w środowisku pozakomórkowym zachowują się jak „wymiatacze” wolnych rodników, co w konsekwencji prowadzi do redukcji stresu oksydacyjnego w skórze.

Lifting – polinukleotydy zawarte w preparacie działają na receptory fibroblastów w skórze. Proces ten zapoczątkowuje tworzenie kolagenu typu I oraz elastyny, jak również pobudza aktywność fibroblastów znajdujących się w fazie spoczynku. Dlatego dochodzi do poprawy napięcia skóry i jej naturalnego liftingu.

W wyniku działania produktu Juvenus skóra staje się napięta, nawilżona i jędrna, przez co uzyskujemy zdrowy i wypoczęty wygląd.

W ofercie Nova Clinica dostępna jest też laserowa regeneracja skóry twarzy.

Czas trwania zabiegu:  około 50 minut ze znieczuleniem
Znieczulenie: miejscowe
Przygotowanie do zabiegu: Na 7-10 dni przed zabiegiem Juvenus unikaj przyjmowania leków hamujących agregację płytek krwi (po konsultacji z lekarzem prowadzącym). Na 5 dni przed zabiegiem unikaj przyjmowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych.
Konsultacja lekarza medycyny estetycznej oraz dermatologa w przypadku zmian skórnych okolicy poddawanej zabiegowi
Zalecenia po zabiegu: po procedurze wskazane są kremy nawilżające oraz natłuszczające lub ewentualnie inne preparaty łagodzące podrażnienia. Należy unikać intensywnego światła słonecznego przez okres 7-10 dni. Należy unikać gorących kąpieli, sauny oraz basenu przez okres 7- 10 dni
Przeciwwskazania do zabiegu:
  • ciąża, karmienie piersią
  • zaburzenia krzepnięcia krwi
  • opryszczka i inne infekcje wirusowe
  • grzybicze i bakteryjne infekcje skóry
  • stany zapalne skóry
Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce prywatności