Poniedziałek - Piątek 08:00 - 20:00

Sobota i Niedziela - ZAMKNIĘTE

Poniedziałek - Piątek 08:00 - 20:00

ul. Bartosza Głowackiego 57

83-110 Tczew

Jak zlikwidować zaczerwienienie na twarzy?

Zaczerwienienie na twarzy

Co znajdziesz w artykule:

Gładka, naturalnie lśniąca cera o zrównoważonym kolorycie to marzenie każdego. Nie zawsze jednak można dojść do niej wyłącznie prawidłową pielęgnacją – jeśli zmagasz się z zaczerwienieniem na twarzy, które nie znika mimo właściwie dobranych kosmetyków, a nie jest objawem chorobowym, przygotowaliśmy dla Ciebie listę sposobów, które możesz przetestować, aby przywrócić twarzy pożądany kolor i strukturę, ze szczególnym uwzględnieniem laserowego zamykania naczynek. Zobacz nasze sposoby na zaczerwienienie twarzy i sprawdź, który z nich zadziała na Ciebie.

Jak zmniejszyć zaczerwienienie na twarzy? Najpierw poznaj jego przyczyny

Krok pierwszy do skutecznej zmiany to zrozumienie, co jest jej przyczyną. W największym skrócie – musisz znaleźć źródło, aby je usunąć, nie zaś leczyć objawowo zaczerwienienie, które będzie nawracać i przysparzać Ci kolejnych problemów. Jakie mogą być powody powstawania zaczerwienień oraz nierównego kolorytu twarzy? 

Zaczerwienienie na twarzy – przyczyny

  • zaburzenia gospodarki hormonalnej, np. w okresie ciąży czy menopauzy;
  • źle dobrana pielęgnacja cery, która skutkuje jej podrażnieniem i przesuszeniem;
  • pękanie naczynek spowodowane:
    • niesprzyjającymi warunkami pogodowymi, np. mroźnym powietrzem, wiatrem, lecz także mocnym słońcem i silnymi zmianami temperatur;
    • stresem oraz wszystkimi intensywnymi emocjami;
    • aktywnością fizyczną, która podnosi tętno;
    • wizytą w saunie/na solarium;
    • spożyciem produktów i środków rozszerzających naczynia krwionośne, np. alkoholu.
  • przekształcenie powstałego przez podrażnienia rumienia czasowego w rumień stały, który w konsekwencji także powoduje pękanie ścianek naczyń pod wpływem zbyt wysokiego ciśnienia. 
  • trądzik różowaty, czyli dolegliwość, która objawia się zaczerwienieniem skóry o charakterze napadowym. Trądzik różowaty w odpowiednim stadium można wyleczyć – dlatego tak ważne jest zwrócenie uwagi na stan cery i nie ignorowanie problemów.

Szczególnie narażone na zaczerwienienie skóry na twarzy są osoby, które mają skłonność do powstawania rumienia oraz pękania naczynek powodujących widoczne pajączki – najczęściej taka skłonność uwidacznia się za sprawą szczególnie delikatnej, cienkiej skóry wystawionej na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Jednak często na zapobieganie jest za późno – jak złagodzić zaczerwienienie na twarzy, gdy już się pojawi?

Jak zlikwidować zaczerwienienie na twarzy? Skuteczne sposoby na zdrową skórę (i naczynka)

Wiesz już, że aby znaleźć skuteczny sposób na zaczerwienienie twarzy musisz wiedzieć, skąd się bierze, wówczas odpowiednio dobierzesz plan działania. Czasami trudno mieć jednak pewność, co konkretnie wywołało czerwony koloryt – wtedy koniecznie skontaktuj się ze specjalistą (najlepiej jeśli będzie to sprawdzony dermatolog), który pomoże Ci dobrać właściwe metody leczenia i dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb kosmetyki. Dzięki przemyślanemu planowi pielęgnacji i ochrony skóry – stosowanie filtra UV to konieczność – możesz mocno zminimalizować pękanie naczynek.

Pęknięte naczynka – czy da się je naprawić?

Jak zlikwidować zaczerwienienie na twarzy w sytuacji, kiedy naczynka popękały lub powstał rumień stały albo trądzik różowaty? Jednym z rozwiązań jest laserowe usuwanie naczynek. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod laseroterapii można je skutecznie i bezpiecznie zamknąć. W Nova Clinica proponujemy naszym pacjentom leczenie laserem V-LASER, nowoczesnymi sprawdzonym sprzętem, którego zastosowanie przynosi naprawdę widoczne efekty. Możliwe jest nie tylko złagodzenie, lecz także znaczna lub całkowita redukcja zmian naczyniowych, w tym usunięcie rumienia, niezależnie od tego, jak rozległe są pęknięcia. Nie ma znaczenia także ich pochodzenie, dlatego zamykanie naczynek jest tak powszechnym i skutecznym zabiegiem.

Ile zabiegów trzeba wykonać, by osiągnąć pożądane efekty?

To kwestia mocno indywidualna – najczęściej to 2-4 zabiegi, które specjalista zaleca wykonać w odstępach co 3-6 tygodni. Wszystko jednak zależy od tego, gdzie zlokalizowane są pęknięcia, jaka jest ich wielkość, położenie, rozległość, a nawet kolor skóry. Efekty zobaczysz często już po kilku dniach lub tygodniach.

Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce prywatności
Brak komentarzy

Zostaw komentarz