Poniedziałek - Piątek 08:00 - 20:00

Sobota i Niedziela - ZAMKNIĘTE

tel. 502 936 935 / 501 098 748

Poniedziałek - Piątek 08:00 - 20:00

ul. Bartosza Głowackiego 57

83-110 Tczew

Emilia Rogowska-Konat

Specjalista chorób wewnętrznych
Specjalista kardiologii
Emilia Rogowska-Konat jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku.


W 2004 roku rozpoczęła staż podyplomowy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu gdzie w kolejnych latach na Oddziale Kardiologii z Pododdziałem Kardiologii Inwazyjnej odbywała szkolenie specjalizacyjne uzyskując w 2012 roku tytuł lekarza chorób wewnętrznych a w 2017 roku tytuł lekarza specjalisty kardiologii.


Obecnie pracuje na : Oddziale Kardiologii z Pododdziałem Kardiologii Inwazyjnej WSZZ w Elblągu, na Oddziale. Rehabilitacji Kardiologicznej w Szpitalu Rehabilitacyjnym „Jantar” oraz w Ośrodku Rehabilitacyjnym „Fala” – Rehabilitacja Kardiologiczna.


Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Internistów, Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Sekcji Echokardiografii PTK.


W ramach Oddziału Kardiologii zajmuje się pacjentami z ostrymi schorzeniami kardiologicznymi tj. ostre zespoły wieńcowe w tym zawał serca, ostre zaburzenia rytmu i przewodzenia, niewydolność serca, zatorowość płucna, nadciśnienie tętnicze, zapalenia mięśnia sercowego, wady serca, kardiomiopatie. Od 2007 wykonuje badania echokardiografii przezklatkowej, a od 2014 echokardiografii przezprzełykowej.


W 2019 uzyskała akredytację II-go stopnia w zakresie echokardiografii przyznaną przez ekspertów i członków Sekcji Echokardiografii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.
W ramach Oddziałów Rehabilitacyjnych zajmuje się planowaniem i przeprowadzeniem procesu rehabilitacyjnego pacjentów po operacjach kardiochirurgicznych, po zabiegach kardiologii inwazyjnej ( tj implantacje stentów do naczyń wieńcowych, implantacje zastawek , implantacje stymulatorów serca, ICD czy CRT).


Szczególnie interesuje się kardiologią obrazową w tym najbardziej echokardiografią oraz fizjologią wysiłku fizycznego, która jest podstawą rehabilitacji kardiologicznej.


Wielokrotnie uczestniczyła w licznych konferencjach , kursach i warsztatach praktycznych w dziedzinie Kardiologii Ogólnej, Inwazyjnej, Echokardiografii Przezklatkowej i Przezprzełykowej , Ultrasonografii Naczyniowej i Rehabilitacji Kardiologicznej.


Brała udział w kilku lekowych badaniach klinicznych tj THEMIS, ENGAGE AF-TIMI 48, AVERROES.

Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce prywatności