Poniedziałek - Piątek 08:00 - 20:00

Sobota i Niedziela - ZAMKNIĘTE

Poniedziałek - Piątek 08:00 - 20:00

ul. Bartosza Głowackiego 57

83-110 Tczew

Andriy Petranyuk jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku

W 2012 roku rozpoczął staż podyplomowy w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym (UCK) w Gdańsku. Od 2013 realizował rezydenturę z dermatologii i wenerologii w Klinice Dermatologii I Alergologii UCK. Związany z pododdziałem dermatochirurgii.

Obecnie nadal pracuje w wyżej wymienionym  Oddziale gdzie w szczególności związany jest z pododdziałem dermatochirurgii. Specjalizuje się również w Dermatoonkologii. W swojej pracy zawodowej zwraca szczególną uwagę na profilaktykę nowotworów, leczenie nowotworów skóry łagodnych i złośliwych oraz leczenie chorób dermatologicznych.

Kładzie szczególny nacisk na aspekt estetyczny zabiegów dermatochirurgicznych w związku  czym znany jest w Trójmieście z licznych zabiegów w obrębie twarzy z elementami chirurgii plastycznej i Rekonstrukcyjnej.

Dogłębne poznanie anatomii twarzy wykorzystuje na codzień podczas zabiegów z zakresu medycyny estetycznej co przyczynia się do uzyskania spektakularnych efektów jego pracy. Od wielu lat obok dermatochirurgii to właśnie medycyna estetyczna jest w jego głównym kręgu zainteresowań.

Jest absolwentem wielu krajowych i międzynarodowych konferencji i kursów doskonalących umiejętności z zakresu dermatochirurgii i medycyny estetycznej.

Jest autorem lub współautorem licznych prac naukowych publikowanych w Polsce  i za granicą:
Allergology, and the Allergology Section, Polish Society of Dermatology (English) By Nowicki, Roman; Trzeciak, Magdalena; Wilkowska, Aleksandra; Sokołowska-Wojdyło, Małgorzata; Ługowska-Umer, Hanna; Barańska-Rybak, Wioletta; Kaczmarski, Maciej; Kowalewski, Cezary; Kruszewski, Jerzy; Maj, Joanna; Silny, Wojciech; Śpiewak, Radosław; Petranyuk, Andriy. In Alergologia Polska- Polish Journal of Allergology. January-March 2016 3(1):18-28 Language: Polish. DOI: 10.1016/j.alergo.2016.02.004. Plazmocytarne zapalenie błon śluzowych – rzadka diagnostyka różnicowa zmian w obrębie błon śluzowych jamy ustnej. By: Błażewicz, Izabela; Barańska-Rybak, Wioletta; Stawczyk-Macieja, Marta; Petranyuk, Andriy; Nowicki, Roman. Dermatology Review / Przeglad Dermatologiczny , 2015, Vol. 102 Issue 6, p520-523, 4p. Publisher: Termedia Publishing House.

Grzybica owłosionej skóry głowy – case presentation w Przeglądzie Dermatologicznym

.Jest członkiem Polskiego Towarzystwa  Dermatologicznego.

Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce prywatności